Marzy ci się praca ze zwierzętami? Nic w tym dziwnego! W końcu kto nie chciałby moc przytulać tych słodkich kuleczek i jeszcze mieć za to wszystko płacone! Istnieje wiele zawodów, które możesz wykonywać, jeśli chcesz mieć kontakt z psiakami czy kociakami. Mowa tutaj nie tylko o weterynarzu czy behawioryście, ale także i o petsitterze czy prowadzeniu własnego hotelu dla psów. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Jak zacząć? Jakie są wymagania i co będzie należeć do twoich obowiązków? Odpowiadamy na wszystkie pytania!
Hotel dla zwierząt to zdecydowanie dobry biznes, który może przynieść ci spore zarobki. Nie oznacza to jednak, że otworzenie takiej firmy jest proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Rzeczywistość jest brutalna. Zazwyczaj w firmę trzeba zainwestować i nie w tym nic dziwnego. W tym wypadku jednak musisz mieć dużo pieniędzy na start. Z pewnością się one zwrócą, jednak warto przemyśleć bardzo dobrze cały ten biznes.
Prowadzenie własnego hotelu dla zwierząt. Jak to wygląda?
Prowadzenie własnego hotelu dla zwierząt, choć mogłoby się tak wydawać, wcale nie jest takie proste. Zwierzęta wymagają od nas naprawdę sporo czasu i cierpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o te starsze czy w wieku szczenięcym. Psiak to nie tylko głaskanie i zabawy, ale także obowiązek. Trzeba to zwierzątko nakarmić, napoić, wyprowadzić na spacer, wykapać, wypuścić na dwór i posprzątać po nim jeśli coś narozrabia. Właśnie dlatego, mimo ze ta praca nie należy do najtrudniejszych, z pewnością po całym dniu będziesz padał z nóg. Czego się jednak nie robi dla pieniędzy i możliwości spędzania czasu ze zwierzakami?
Oczywiście, chcąc prowadząc hotel dla psów czy kotów musisz mieć odpowiedni lokal. Raczej powinien być to lokal, który jest twój jak np. cześć twojego domu, dobudówka czy coś, co może ulec ewentualnemu zniszczeniu, w końcu mowa o pupilach, a te często lubią podgryzać ściany czy drapać meble. Ten lokal powinien być także dostosowany do potrzeb zwierząt. Jeśli chcesz jednocześnie prowadzić hotel dla kotów i dla psów, musisz zabrać o to, aby psiaki nie miały dostępu do strefy kociej, w końcu nie każdy kot dogaduje się z psiakiem. Musisz być wyrozumiały. Im więcej miejsca, tym więcej zwierzaków można przyjąć, jednak nie chodzi też o to, aby sprowadzić sobie zbyt duża ilość merdajacych ogonków, może cię przerosnąć i nie dasz sobie rady. Zacznij od małej liczby i dopiero gdy poczujesz się na siłach, leć w górę!
Prowadzenie własnego hotelu dla zwierząt. Kto nadaje się do tej pracy?
Czy każdy może prowadzić hotel dla zwierząt? Nie! Musi być to osoba, która ma sporo empatii, w końcu psiaka czy kociaka nie zawsze da się zrozumieć. Zwłaszcza jeśli opuścił go właściciel. Zastanów się nad tym sam. Psiak mieszka ze swoimi opiekunami, ci wyjeżdżają na wakacje. Zabierają go wiec do samochodu, jadą gdzieś z nim, zostawiają w obcym miejscu, a następnie wyjeżdżają. Takie zwierze nie wie co się dzieje i różnie może zareagować na ta sytuacje. Jeden psiak przywyknie, inny będzie wył i płakał w nieskończoność, a jeszcze inny może zacząć niszczyć rzeczy w jego otoczeniu. Tutaj wszystko zależeć będzie już od ciebie. Choćbyś miał stanąć na głowie, musisz jakoś go uspokoić.