fot.unsplash.com

Czym zajmuje się kontroler jakości? Do zadań kontrolera jakości należy między innymi wykonywanie prac administracyjnych związanych z obsługą działu, pomoc przy realizacji procedur kontroli jakości, zbieranie informacji od klientów na temat jakości produktów firmy, wykonywanie prac pomocniczych przy przeprowadzaniu analiz jakości. Czy za taką pracę otrzymuje się należyte wynagrodzenie? Znamy odpowiedź na to pytanie! 

Praca kontrolera jakości – czym sie zajmuję?

Perspektywa osoby trzeciej niezwiązanej z kontrolą jakości lub zakładem produkcyjnym najczęściej jest jednoznaczna, godziny kontrolowania tych samych elementów zwracanie uwagi na te same wady produkcyjne brak możliwości rozwoju i samorealizacji i to wszystko przez osiem a nawet dwanaście godzin dziennie jest to po części prawdą ale też nie do końca. W większości zakładów produkcyjnych kontrola jakości podzielona jest na stacje takie jak GP 12 czy final wall lub kontrola wizualna czy kontrola wstępna na których wykonuje się poszczególne zajęcia lub zadania. Może to być doglądanie skazy na lakierze zderzaka, pęknięć na elemencie szklanym, zwracanie uwagi na rysy na plastikowym komponencie. Prawda jest taka, że różnorodność jest tak przeogromna jak rynek zakładów produkcyjnych w Polsce, ile fabryk tyle produkcji i tyle kontroli jakości dla tych produkcji.

Co ma wpływ na twoje miesięczne wynagrodzenie?

Co wpływa na wynagrodzenie? Przede wszystkim straż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą cześć pensji jego doświadczonego kolegi. Wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy zazwyczaj oferują również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Lokalizacja firmy. Dwie podobne firmy w różnych miastach mogą oferować znacznie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla pracownika.

fot.unsplash.com

Ile zarabia kontroler jakości?

Według portalu zarobki.pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Kontroler ds. Jakości wynosi 4 300 zł i jest o 400 zł niższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.Na umowie o pracę jest to 3 120 złotych netto, na umowie zlecenie 3 249 złotych netto, na umowie o dzieło 3 715 złotych netto, a na umowie B2B 3 563 złotych netto.

Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku: Kontroler ds. Jakości jest dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna, świadczenia socjalne oraz bony towarowe. 52% osób pracujących na stanowisku: Kontroler ds. Jakości otrzymuje premię co miesiąc. >95% osób zatrudnionych na stanowisku: Kontroler ds. Jakości pracuje na podstawie umowy o pracę

fot.unsplash.com

Natomiast według serwisu wynagrodzenia.pl miesięczna wypłata zależna będzie od stanowiska, jakie obejmujesz.

Młodszy specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 3 660 PLN brutto. Co drugi kontroler jakości otrzymuje pensję od 3 190 PLN do 4 430 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kontrolerów jakości zarabia poniżej 3 190 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 430 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kontrolerów jakości.

Specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 320 PLN brutto. Co drugi kontroler jakości otrzymuje pensję od 3 640 PLN do 5 150 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kontrolerów jakości zarabia poniżej 3 640 PLN brutto. Na zarobki powyżej 5 150 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kontrolerów jakości.

Starszy specjalista – miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na tym stanowisku wynosi 4 600 PLN brutto. Co drugi kontroler jakości otrzymuje pensję od 3 960 PLN do 5 450 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kontrolerów jakości zarabia poniżej 3 960 PLN brutto. Na zarobki powyżej 5 450 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych kontrolerów jakości.