Szklarz w Warszawie

Na cenę za usługi szklarskie wpływa wiele aspektów — począwszy od grubości tworzywa, kończąc na mieście, gdzie realizowane będzie zamówienie. Czy to prawda, że szkło na wymiar to spory wydatek? Niekoniecznie. Zobacz, jak znaleźć godną zaufania firmę w Warszawie, która stawia na atrakcyjne ceny!

Kim jest szklarz?

Nie jest to zawód regulowany. W praktyce oznacza to, że specjalistą może zostać każdy, kto zostanie do tego fachu odpowiednio przeszkolony przez specjalistę. Uśrednione zarobki netto, są zbliżone do 3300 złotych, jednak najlepsi mogą liczyć nawet na 3800 PLN na rękę.

Zakres usług świadczonych przez szklarza jest bardzo szeroki. Bez trudu można tu wskazać na kilka głównych specjalizacji. Popularną niszą są usługi polegające na tworzeniu produktów idealnie na wymiar. Spore jest też zainteresowanie renowacją szyb samochodowych. Z pełną listą szklarzy w Warszawie zapoznasz się tutaj: https://aleo.com/pl/branza/szklarz/warszawa.

Największa baza firm w Polsce, czyli ALEO.com, to nie tylko szybki dostęp do listy fachowców. To także pełne dane teleadresowe, informacje o działalności gospodarczej, a także możliwość zapoznania się z komentarzami o fachowcu, jakie zostawiły tam wcześniej inne osoby, które skorzystały z jego usług.

Jakie usługi świadczy zakład szklarski?

Ze względu na wspomniane już wcześniej rozdrobnienie rynku, trudno wskazać na dokładną listę takich usług. Bez trudu znajdziemy firmy skupiające się na projektowaniu i tworzeniu produktów na indywidualne zamówienie, np. luster, czy akcesoriów ozdobnych.

Z drugiej strony, mamy firmy, które wyspecjalizowały się w naprawie uszkodzonych szyb, na przykład w samochodach. Specjalista bez trudu zdoła usunąć usterkę (pajączka lub pęknięcie wzdłużne), jeśli to nie znajduje się w odległości mniejszej, niż 10 cm od krawędzi szyby.

Cena zwykle liczona jest w zależności od wielkości ubytku, jednak można oszacować ją na około 100-200 złotych. Jest to usługa, która nie zajmuje fachowcowi zbyt wiele czasu. Pojazd powinien być gotowy do jazdy w godzinę od rozpoczęcia prac. Trzeba tylko poczekać, aż żywica syntetyczna zostanie odpowiednio utwardzona.

Ile zapłacimy za szkło na wymiar?

Na cenę składają się dwie główne zmienne:

  • grubość szkła,
  • powierzchnia wyrażona w metrach kwadratowych.

Im cieńsze szkło, tym cena będzie niższa. Przykładowo, szacowany koszt pracy ze szkłem o grubości 2 mm (wraz ze szlifowaniem), którego powierzchnia nie przekracza jednego metra kwadratowego, to sto złotych.

Im większa grubość i powierzchnia, tym cena będzie wyższa. Za szkło laminowane VSG (3.3.1) o powierzchni 2 mkw, wraz ze szlifowaniem, zapłacimy około 500 złotych. Sporo kosztuje też obróbka szkła zbrojonego oraz matowego.

Warto pamiętać też o tym, że nie wszyscy szklarze będą w stanie przygotować dla nas tworzone na wymiar szkło zbrojone. Praca z tak odpornym tworzywem wymaga specjalistycznych narzędzi. Jeśli nie do końca jesteśmy przekonani o tym, jakiego rodzaju tworzywa potrzebujemy, warto skonsultować się ze specjalistą — szklarz na pewno chętnie podpowie nam, jaki produkt wybrać.

Kwoty mogą różnić się w zależności od miast oraz poszczególnych usługodawców — właśnie dlatego powinniśmy wcześniej dokładnie sprawdzić stołeczny rynek. Jeśli dokładnie przeanalizujemy dane np. z ALEO.com, to być może uda nam się sporo zaoszczędzić!